Proč vírníky Autogyro

Společnost AGN SYSTEMS s.r.o. (vznikla vyčleněním vírníkové specializace od firmy Nirvana Systems s.r.o.)  se vírníkovému létání začala věnovat sice až v roce 2011, vírníky Autogyro však nalezly v České a Slovenské republice zázemí silné společnosti se stabilním základnou. Společnost Nirvana Systems s.r.o. je totiž od devadesátých let 20. století předním světovým výrobcem paramotorů a dalšího vybavení pro motorový paragliding. Rozšíření nabídky o další "hračky pro velké kluky" je tak dalším a naprosto přirozeným krokem v evoluci společnosti Nirvana Systems s.r.o.


Po roce 1968 bylo vírníkové létání v České republice potlačeno režimem. Od změny režimu v roce 1989 až do roku 2011, kdy vstoupila AGN s vírníky na český trh, by se dali piloti vírníků spočítat na prstech jedné ruky. Proč poté došlo k boomu vírníkového létání v Čechách?

  • Nirvana byla tou dobou již silnou a stabilní společností zabývající se výrobou, servisem a prodejem paramotorů na světových trzích

  • V České a Slovenské republice má tou dobou prodáno již více než 600 nových paramotorů, spolupracuje s několika promotorovými školami a stabilní dealerskou a servisní síť.

  • Od samotného počátku existence společnosti je hlavním motem Nirvany „Starosti přenechte nám, užívejte si létání!“

  • Tou dobou už více než 6 let spolupracuje Nirvana dodavatelsky s firmou Autogyro Germany.

  • Autogyro je již bezkonkurenčně největším světovým výrobcem vírníků, má už vyrobeno téměř 3500 kusů vírníků ve třech modelech. Všechny modely jsou certifikovány v Německu (DULV) a v Anglii (BCAR). Autogyro má nejrozsáhlejší prodejní a servisní síť vírníků na světě. Má více než 150 zaměstnanců a většinu komponentů si vyrábějí sami ve své továrně v Hildesheimu v Německu, přičemž používají nejmodernější technologie v oboru.

  • AGN má jako jediná v ČR certifikované vírníky v kategorii „P“, tzn. profesionálně vyráběny. Má povolení k výrobě, servisu a školení od LAA ČR. Současně jako jediná společnost poskytuje služby inspektora provozu a techniky a zkušebního pilota LAA ČR. Pro zákazníka to znamená, že je schopna pro něj zajistit všechny administrativní úkony spojené s přihlašováním, provozem s prodlužováním technických i pilotních průkazů.

V roce 2012 se stala AGN autorizovaným servisním partnerem pro Autogyro. V roce 2014 ukončila AGN dlouhodobé školení a certifikaci a stala se po USA a Rusku třetím oficiálním montážním střediskem vírníků autogyro na světě. Toto zákazníkům AGN přináší jedinečnou možnost konfiguraci vírníku přímo na míru a zásadní zkrácení lhůty dodání.

Od léta 2014 AGN sloučila provozy výroby, servisu a školy do jedné provozovny na letišti v Přerově Bochoři. Tím je schopna zákazníkům poskytovat komplexní službu rychle a kvalitně.

Jako bonus mohou dnes naši zákazníci využívat doplňkových služeb rozsáhlé sítě Autogyro. Například cestovat za létáním na exotická místa jako například Seychellské ostrovy, Costarica, Jihoafrická republika, Spojené arabské emiráty a jiné.

Autogyro 
 
www.auto-gyro.com © 2012 Nirvana Systems s.r.o., budova 179, Letiště Přerov - Bochoř, 750 02 Přerov, Česká republika
tel.: +420 577 226 616
e-mail: info@autogyro.cz