Naučte se létat s vírníkem!

 

Naše letecká škola má nyní bezkonkurenčně
nejvíc základen a instruktorů vírníkového létání!

Už nemusíte na nic čekat, létejte! 

  

Nejdůležitější pro každý začátek je chtít. Ať už jste v létání absolutní začátečník, máte zkušenosti s létáním s větroni, ultralehkými letadly, padáky..., nebo jste třeba profesionální dopravní nebo vojenský pilot, létat s vírníkem se naučíte, nebo se na vírník přeškolíte.

Ultralehký vírník, jak se podle platné legislativy jmenuje kategorie tzv. sportovních létajících zařízení, do které spadají vírníky Autogyro v ČR, je letadlo s maximální vzletovou hmotností 600 kg a posádku můžou tvořit maximálně dvě osoby. Správou vírníkového létání je v ČR Ministerstvem dopravy pověřena Letecká amatérská asociace ČR, která také vede ústřední rejstřík pilotů a také techniky, to znamená i registr vírníků. LAA ČR vydává předpisy a stanovuje také podmínky výcviku pro získání pilotních licencí.

Výcvik pro získání kvalifikace pilot ultralehkých vírníků se řídí předpisem UV3. Tento předpis stanovuje i minimální penzum teoretického a praktického výcviku. U absolutních začátečníků to je 45 hodin teorie a minimálně 20 hodin praxe. Podle míry pilotních zkušeností a dosažených pilotních kvalifikací každého uchazeče je možné získat řadu úlev. Přeškolení tak může být u stávajících pilotů otázkou 8 hodin teorie (specializované školení na vírníky) a 10-15 hodin praxe. Délka výcviku je samozřejmě ovlivněna především šikovností a nadáním každého jednotlivého zájemce. Někomu to jde dřív, někdo potřebuje trochu času navíc.

Teoretický výcvik organizujeme na různých místech České a Slovenské republiky s ohledem na přání našich zákazníků. Praktický výcvik provádíme na několika místech v ČR, ale organizujeme také individuální nebo skupinová soustředění na jiných letištích - dle přání zákazníka.

Našimi základnami jsou:
- LETIŠTĚ PŘEROV (Morava)
- LETIŠTĚ VRCHLABÍ (severovýchodní Čechy)

Pilotování vírníku je hodně intuitivní a časem si ho osvojí každý. V zahraničí pilotuje vírníky i spousta dívek a žen!

 
 
 
www.auto-gyro.com © 2012 Nirvana Systems s.r.o., budova 179, Letiště Přerov - Bochoř, 750 02 Přerov, Česká republika
tel.: +420 577 226 616
e-mail: info@autogyro.cz